دستگاه‌های کمک شنوایی

سمعک ویدکس | قیمت سمعک ویدکس

یکی از برندهایی که هنگام تجویز سمعک ممکن است شنوایی‌شناس به شما توصیه کند ویدکس (widex) است و ممکن است سوالات زیادی در مورد آن داشته باشید. چه چیزی این سمعک‌ را متفاوت می‌کند؟ قیمت سمعک چقدر است؟ آیا می‌توانید آن‌ها را مدت کمی امتحان کنید؟

اگر نگرانی در مورد شنوایی خود دارید همیشه باید به پزشک گوش و حلق و بینی یا شنوایی‌شناس مراجعه کنید. در صورت لزوم پزشک پس از معاینه شما را به شنوایی‌شناس برای ارزیابی کامل شنوایی ارجاع می‌دهد.

در این مقاله درباره تاریخچه سمعک ویدکس، انواع سمعک ویدکس، قیمت سمعک ویدکس و آنچه هنگام خرید سمعک ویدکس باید در نظر بگیرید، صحبت می‌کنیم.

سمعک ویدکس

خانواده‌های توفهلم (Tøpholm) و وسترمن (Westermann) ویدکس را در سال 1956 در دانمارک تأسیس کرده‌اند. ویدکس بیش از 60 سال است که در زمینه تولید دستگاه‌های کمک شنوایی فعالیت می‌کند.
در مارس 2019، ویدکس با سیوانتوس (Sivantos)، یکی دیگر از شش تولیدکننده برتر سمعک در جهان ادغام شد و WS Audiology را تشکیل داد. شرکت WS Audiology با تقریبا 10 هزار کارمند، اکنون سومین تولیدکننده بزرگ سمعک در دنیا است.

نظرات مشتریان درباره محصولات ویدکس بسیار متفاوت است. در حالی که برخی از افراد از این برند رضایت دارند و می‌گویند با کمک سمعک ویدکس شنوایی آن‌ها بهتر شده، کاربران دیگر از سمعک‌های خود رضایت کمتری دارند.

برای خرید سمعک ویدکس شما باید به کلینیک شنوایی مراجعه کنید، جایی که می‌توانید پس از تست شنوایی‌سنجی با کمک شنوایی‌شناس یکی از محصولات ویدکس را انتخاب و تهیه کنید.

مقاله مرتبط
سمعک

انواع سمعک ویدکس

شرکت ویدکس مدل‌های مختلف سمعک را تولید می‌کند، اما به‌طور کلی می توان آن‌ها را به دو دسته سمعک‌های داخل گوش و سمعک‌های پشت گوش تقسیم کرد.

سمعک‌های داخل گوش در مجرای گوش قرار می‌گیرند. این موارد برای افرادی که کم شنوایی ملایم تا شدید دارند مناسب است.

یکی از مزایای این نوع سمعک‌ها این است که کمتر دیده می‌شوند. همچنین سمعک نامرئی CIC تولید می‌کند که تشخیص آن برای دیگران دشوارتر است.

سمعک‌های پشت گوش در دو مدل متفاوت ارائه می‌شوند. مدل استاندارد که تمامی اجزای الکتریکی پشت گوش قرار می‌گیرد و مدل ریک یا رایت (RIC/RITE)، در این مدل آمپلی‌فایر و میکوفون پشت گوش و رسیور (بلندگو) داخل مجرای گوش قرار می‌گیرد. به‌طور کلی، مدل ریک یا رایت کوچکتر است.

سمعک‌های پشت گوش برای افرادی که کم شنوایی ملایم تا عمیق دارند مناسب است.

اپلیکیشن‌های سمعک ویدکس برای آیفون و آندروید در برخی مدل‌ها ممکن است به بهبود تجربه شنوایی شما کمک کند.

سمعک Moment ویدکس

سمعک Moment جدیدترین سمعک ویدکس است. این سمعک که در مارس 2020 عرضه شد، از فناوری‌های “ultrafast ZeroDelay and PureSound” برای ارائه واضح‌ترین و طبیعی‌ترین صدا برخوردار است.

برخی از مدل‌های سمعک Moment، دارای تکنولوژی ساخنه‌شده برای آی‌فون (MFi) هستند. همچنین اتصال بلوتوثی به دستگاه‌های دارای سیستم عامل اندروید با رابط امکان‌پذیر است. سمعک Moment از یادگیری ماشینی (machine learning) استفاده می‌کند که به کاربر امکان می‌دهد تنظیمات صدای خود را در محیط‌های شنیداری مختلف برای بهبود درک گفتار و کیفیت صدا شخصی‌سازی و بهینه‌سازی کند. این ویژگی اختصاصی ویدکس SoundSense Learn نام دارد.

سمعک Moment در انواع مدل‌های پشت گوشی (BTE)، ریک یا رایت (RIC/RITE)، نامرئی و داخل گوشی (CIC-ITC-ITE) موجود است.

دیگر محصولات ویدکس عبارت‌اند از:

 • 2018: Widex Evoke
 • 2016: Widex Beyond
 • 2015: Widex Unique
 • 2013: Widex Dream
 • 2012: Widex Clear, Widex Super, Widex Menu
 • 2009: Widex Mind
 • 2008: Widex Passion
مقاله مرتبط
قیمت سمعک

اپلیکیشن و لوازم جانبی ویدکس

اپلیکیشن ویدکس به شما امکان می‌دهد با تنظیم میزان صدا، زیروبمی صدا و تغییر جهت‌داری میکروفون‌های سمعک‌های خود، تجربه شنیداری خود را شخصی‌سازی کنید. همچنین برنامه‌های سفارشی ایجاد کنید و از فناوری SoundSense Learn استفاده کنید.

ویدکس علاوه بر سمعک، لوازم جانبی دیگری را نیز برای بهبود شنوایی کاربران ارائه می‌دهد. این محصولات شامل:

 • کنترل از راه دور RC-DEX: برای تنظیمات بلندی صدا و تغییر برنامه سمعک
 • رابط‌های Com-DEX ،Uni-DEX و Call-DEX: برای انتقال بلوتوثی صدا با کیفیت بالا از تلفن‌های همراه به سمعک
 • رابط تلفن ثابت Phone-DEX2: برای انتقال صدای تلفن به سمعک‌
 • رابط تلویزیون TV-DEX وTV-PLAY: برای انتقال صدای تلویزیون به سمعک.
 • سیستم اِف‌اِم FM-DEX: برای استفاده در کلاس‌های آموزشی، سالن‌های سخنرانی و سایر اماکن عمومی

قیمت سمعک ویدکس

قیمت انواع سمعک ویدکس با توجه به سیستم پردازشی و سطح تکنولوژی {(440-330-220-110) و (10-5-3)} به‌کار رفته در آن از 3/000/000 تا 12/000/000 تومان است.

 • قیمت سطح تکنولوژی پایه (110): 3/000/000 تا 4/000/000 تومان
 • قیمت سطح تکنولوژی استاندارد (220): 5/000/000 تا 6/000/000 تومان
 • قیمت سطح تکنولوژی پیشرفته (330): 7/000/000 تا 9/000/000 تومان
 • قیمت سطح تکنولوژی عالی (440): 10/000/000 تا 12/000/000 تومان

مواردی که باید در خاطر داشته باشید

هنگام انتخاب سمعک، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • نوع و میزان کم شنوایی شما
 • اندازه و شکل مجرای گوش شما
 • محیط‌هایی که بیشتر وقت خود را در آنجا می‌گذرانید
 • مشکلات بینایی و مهارت دست
 • بودجه‌ای که در نظر گرفتید
مقاله مرتبط
بهترین سمعک

گارانتی سمعک ویدکس

ضمانت‌نامه استاندارد سمعک ویدکس دو سال است. طبق گفته ویدکس، ضمانت‌نامه در برخی کشورها یک سال است.

ویدکس در صورت بروز اشکال در سمعک‌های شما سرویس تعمیر ارائه می‌دهد. اگر گارانتی داشته باشند، تعمیرات رایگان است. اگر ضمانت آن‌ها تمام شده باشد، باید هزینه تعمیرات را پرداخت کنید.

نحوه خرید سمعک ویدکس

اگر فکر می کنید ممکن است کم شنوایی داشته باشید، اما مطمئن نیستید، برای تست شنوایی‌سنجی به کلینیک شنوایی مراجعه کنید. شنوایی‌شناس به شما می‌گوید که به سمعک نیاز دارید یا خیر.

در صورت نیاز به کلینیکی که ارائه‌کننده محصولات ویدکس است مراجعه ‌کنید، شنوایی‌شناس درباره انواع مدل‌های سمعک ویدکس که برای کم شنوایی شما مناسب است توضیحاتی می‌دهد، سپس قالب‌گیری و پس از چند روز تنظیم و تحویل سمعک. در موارد کمی نیاز به قالب‌گیری نیست و شما می‌توانید سمعک را زودتر دریافت کنید.

چشم‌انداز

ویدکس شرکتی است که بیش از 60 سال از فعالیت آن می‌گذرد و در زمینه فناوری‌های شنوایی و سمعک تخصص دارد.

اگر تازه شروع به جستجوی این احتمال کرده‌اید که دچار کم شنوایی شده‌اید، برای ارزیابی دقیق شنوایی به کلینیک شنوایی مراجعه کنید.

مهم‌ترین نکته این است؛ اگر در مورد شنوایی خود نگرانی دارید با شنوایی‌شناس صحبت کنید. آن‌ها می‌توانند با پاسخگویی به سوالات شما و همچنین ارائه اطلاعات درباره سمعک ویدکس و سایر برندها به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا